Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76,4% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76,4% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

76,4% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Menu

Tipy pro obchodování na akciovém trhu

Investování na akciovém trhu může být náročné, ale může vám přinášet značné zisky, pokud víte, co dělat. Abyste se vyhnuli škodlivým rozhodnutím, je třeba dodržovat některé základní parametry. Níže je uvedeno několik kroků, které by měl každý obchodník učinit před obchodováním s akciemi.

Průzkum produktu

Jedním z nejdůležitějších aspektů při obchodování s akciemi, ať už obchodujete s akciemi CFD nebo obchodujete s podkladovým aktivem na akciovém trhu, je nejprve si provést řádný průzkum trhu a produktů. Některé platformy nabízejí ekonomické kalendáře, indikátory ekonomické platformy a grafy, které lze využít jako pomocné nástroje. Všechny tyto nástroje nabízí platforma Plus500, na níž nabízíme obchodování s CFD na akcie. Měli byste se také pokusit držet sledovat veškeré aktuální trendy a zprávy, abyste mohli učinit informované obchodní rozhodnutí. Tržní nálada se může rychle posouvat a schopnost přizpůsobit tomuto posunu své jednání vyžaduje vnímání a intuici. Tyto dovednosti lze rozvíjet tak, že budete informováni o aktuálních událostech a pochopíte, jak ovlivňují trhy.

Ekonomický kalendář Plus500.

Ilustrativní ceny.

Různé typy příkazů

Při obchodování s CFD na platformě Plus500 lze využít různé typy příkazů, včetně tržních příkazů, budoucích příkazů (odložených příkazů) a stop příkazů. Když je obchod vykonán na základě “tržního příkazu”, je proveden na aktuální tržní cenu. Můžete také požádat o otevření pozice, když nástroj dosáhne určité ceny, kterou jste určili. Tomu se říká budoucí příkaz (odložený příkaz).

Kromě toho si můžete vybrat, zda chcete své pozice uzavřít ručně, nebo nastavit limity, při nichž systém pozice automaticky uzavře pomocí příkazů k zastavení. Pokud nastavíte limit pro zastavení (close at profit), váš obchod bude uzavřen při specifikované sazbě, což vám pomůže uzamknout zisky. Můžete rovněž nastavit příkaz stop loss (close at loss), ve kterém určíte uzavírací kurz, jehož cílem je zabránit dalším ztrátám. Jakmile je zvolená sazba dosažena nebo překročena (protože cena může někdy překročit limit a pohybovat se nad stanovenou úrovní), spustí se zastavení a pozice se automaticky uzavře na první dostupné ceně. Neexistuje žádná záruka, že pozice s nastaveným příkazem "close at loss"/uzavření při ztrátě se uzavře na přesně stanovené cenové hladině z důvodu skluzu. Tato funkce je na platformě Plus500 bezplatná.

Příkaz Guaranteed stop order (zaručené zastavení) garantuje, že pozice se uzavře na zvolené sazbě, i když ji trh jinak překročí. Na platformě Plus500 je tato funkce k dispozici pro některé nástroje a za provedení této objednávky je účtován poplatek.

Základem je načasování

Pochopení významu načasování je klíčovým prvkem pro to, aby se stal úspěšným obchodníkem s akciemi.

Obchodníci by měli věnovat dostatek času a pozorností pochopení základů akcií, které chtějí obchodovat, a také proč se trhy pohybují právě tak, jak se pohybují, a co tyto pohyby vyvolává. Proto byste měli vědět, kdy vstoupit do obchodu a kdy opustit svou pozici. Načasování vstupu a opuštění vašich pozic bude záviset na několika faktorech, jako je vaše obecná obchodní strategie, váš poměr mezi rizikem a ziskem, vaše přístupnost riziku, volatilita používaného instrumentu a jakýkoli aktuální vývoj týkající se dané akcie.

Jako obchodník se dále vzdělávejte a rozvíjejte

Před zahájením obchodování s akciemi by měli obchodníci využívat široce dostupných zdrojů.

Můžete také pokračovat ve svém rozvoji v obchodování pomocí našich vzdělávacích zdrojů. Plus500 nabízí na svých stránkách video průvodce nazvaného “Průvodce obchodováním”, který pokrývá celou řadu témat, jako je např. skluz. Měli byste i nadále využívat veškeré dostupné zdroje, bez ohledu na to, jak dlouho již obchodujete.

Začněte v malém

Je důležité věnovat obchodování čas, postupovat obezřetně a začít v malém měřítku. Použijte bezplatný a neomezený demo účet Plus500 k vyzkoušení svých strategií a získání zkušeností s používáním platformy a začněte obchodovat se skutečnými penězi až poté, co se budete cítit pohodlně. Když se rozhodnete začít skutečně obchodovat, neměli byste postupovat velká rizika. To vám pomůže stanovit si obchodní strategie, aniž byste riskovali svůj kapitál. Při obchodování s CFD z účtu se skutečnými peněz je důležité si uvědomit, že byste měli obchodovat pouze s penězi, o které si můžete dovolit přijít.

Průvodce obchodníka Plus500.

Een strategie formuleren

Handelsstrategieën zijn plannen die worden uitgevoerd om de kans op een winstgevend rendement te vergroten. Als zodanig is het een sleutelfactor voor succesvolle handel.

Hier zijn enkele tips om rekening mee te houden bij het aanmaken van een handelsstrategie voor aandelen:

  • Zorg ervoor dat u vertrouwd bent met het handelsplatform dat u gebruikt en dat u alle functies en Risicobeheerhulpmiddelen kent die het platform biedt. Plus500 biedt een onbeperkte gratis demorekening aan, waarmee u zich vertrouwd kunt maken met het platform zonder uw kapitaal te riskeren. Vergeet niet dat u alleen in CFD's op aandelen kunt handelen op het Plus500-platform en dat CFD-handelaren geen eigendomsrechten hebben op het onderliggende instrument.
  • Beslis welke aandelen u gaat verhandelen, begrijp hoe ze werken en blijf op de hoogte van alle nieuws of gebeurtenissen die met hen verband houden.
  • Overweeg algemene handelsstrategieën zoals intradayhandel, swinghandel, positiehandel en sociale handel en beslis welke het beste voor u werkt.
  • Stel prijswaarschuwingen in voor uw favoriete aandelen, zodat u uw geplande instappunten niet mist.
  • Definieer uw exitpunten en stel stoporders in om uw risico te beperken.
  • Gebruik indicatoren en tekeninstrumenten om u te helpen bij het identificeren en analyseren van trends. Plus500 biedt een groot aantal van deze hulpmiddelen.
  • Test uw strategie en pas deze aan.

Weten wanneer, wat en hoe te verhandelen zal uw kansen op een winstgevende handelservaring vergroten. U moet er ook rekening mee houden dat handelen risicovol kan zijn, dus het is altijd het beste om een strategie op te bouwen op basis van kennis, deze te testen en er aan vast te houden.

Potřebujete nápovědu?
24/7 Podpora