Plus500 does not provide CFD services to residents of the United States. Visit our U.S. website at us.plus500.com.

Co hýbe cenu Etheru?

K září 2020 byla měna Ether, která pohání blockchainovou platformu Etherea, druhou největší kryptoměnou z hlediska tržní kapitalizace.

Síť Ethereum převzala koncept blockchainu od Bitcoinu a vybudovala na něm nenarušitelné smlouvy a tzv. Dapps (decentralizované aplikace). K dalšímu zajištění platformy Ethereum byla vytvořena měna Ether.

Existuje nějaký limit pro objem měny Ether, která bude uvedena?

Ether nemá žádné omezení objemu měny, který lze vytvořit.

Ether, stejně jako Bitcoin, je poskytován jednotlivcům, kteří pomáhají podporovat platformu tím, že poskytují výpočetní výkon ze soukromých serverů nebo cloudového prostoru. Tento proces se nazývá ‘Těžba’. Na rozdíl od Bitcoinu se výnos těžební činnosti s množstvím Etheru v v oběhu nemění a neexistuje žádné omezení, kolik Etheru lze vytvořit nebo vytěžit.

Obrazovka Etherea na mobilním telefonu.

Ilustrativní ceny.

Jaké faktory ovlivňují Ethereum a Ether?

Ethereum, a spolu s ním Ether, jsou produkty podporované uživateli, které jsou postaveny na systému účetní knihy a umožňují všem počítačům v síti zobrazit celou historii všech transakcí. To zajišťuje trvalou transparentnost, ale s růstem sítí a podporovatelů se objevují faktory, které mohou ovlivnit protokoly a cenu Etheru.

Hard Fork

Každý jednotlivec, který propůjčuje výpočetní výkon jakékoli blockchainové síti, musí souhlasit s dodržováním 100% síťového protokolu, aby správně fungoval. Se zvětšováním těchto kolektivů se mohou objevit neshody ohledně toho, jak zvládnout nové výzvy nebo zda je nutná nová zásada protokolu.

Po zavedení nových protokolů s nimi může skupina jednotlivců nesouhlasit a odmítnout aktualizovat své systémy. Tento odklon od hlavního protokolu se označuje jako Hard Fork.

I když staré protokoly uživatelé obvykle časem slábnou a neprokázalo se, že by měly znatelný historický vliv na ocenění Etheru, události Hard Fork s sebou nesou potenciální volatilitu. Po implementací nových změn obchodníci čekají, jaký dopad (pokud nějaký) bude mít nový protokol na výkon sítí a jestli ovlivní mince.

Například pokud protokol umožňuje těžařům účtovat více za zpracování bloků nebo transakcí, mohl by vytvořit inflaci, která kryptoměnu znehodnotí.

Spekulace obchodníků

Ether není vázán na centrální banku a jeho cenové výkyvy jsou proto ovlivňovány spekulacemi obchodníků. Neexistuje žádný horní limit pro produkci Etheru, takže vždy existuje riziko, že cenu této kryptoměny ovlivní inflace nebo nedostatek zájmu.

Na rozdíl od jiných kryptoměnje Ether vázán přímo na platformu Ethereum, což zajišťuje jeho užitečnost v budoucnosti, protože jednotlivci budou využívat Dapps či další funkce blockchainu, jako jsou chytré kontrakty.

Jak obchodovat s CFD na Ethereum?

Hodnota Etherea se obchoduje pomocí měny platformy Ether.

Ether lze obchodovat pomocí Smluv o rozdílu (CFDs). Výhoda obchodování CFD na Ether oproti přímému nákupu podkladového aktiva spočívá v tom, že můžete získat pákovou expozici vůči měně, aniž byste byli odpovědní za správu podkladového aktiva. Obchody lze provést rychle, aniž byste museli dodat podkladové aktivum na otevřený trh a odeslat ho do jiné krypto peněženky. Kromě toho CFD nabízejí možnost dlouhé nebo krátké pozice na tuto populární kryptoměně. I když má obchodování s CFD na Ether své výhody, kryptoměny jsou extrémně volatilní a nesou s sebou řadu rizik.

Pokud jste přesvědčeni, že hodnota Etheru vzroste, můžete otevřít pozici Koupit, což znamená, že máte nárok na rozdíl mezi cenou, za kterou jste pozici otevřeli, a vyšší uzavírací cenou. Pokud však uzavřete pozici na nižší ceně, než za jakou jste ji zakoupili, utrpíte ztrátu.

Pokud si myslíte, že hodnota Etheru poklesne, můžete otevřít pozici Prodat. Tím otevřete krátkou pozici, což vám umožní vygenerovat zisk z rozdílu mezi otevírací cenou a nižší uzavírací cenou. Pokud však pozici zavřete za vyšší cenu, než za jakou jste ji otevřeli, budete za rozdíl zodpovědní a utrpíte ztrátu.

Obchodníci, kteří si přejí obchodovat pozici na pohyb Etheru vůči Bitcoinu, mohou obchodovat s CFDs pomocí nástroje Ethereum/Bitcoin (ETHBTC) platformy Plus500*.

Kvůli své složitosti a nejrůznějším faktorům, které je ovlivňují, jsou kryptoměny vysoce volatilní. Při obchodování s CFD na Ether (Ethereum) nenakoupíte podkladovou kryptoměnu, ale přesto můžete získat expozici vůči nástroji, aniž byste museli hledat kupce pro své mince.

*Nabídky produktů se mezi operátory liší.
Potřebujete nápovědu?
24/7 Podpora