Přidáváte dividendy?

Dividendy jsou část zisku společnosti, která je přidělena držitelům akcií a nejzazší datum pro vlastnění akcií, kdy ještě máte nárok na dividendu, je znám jako ex-dividend date.
Na Plus500 obchodujete CFD na podílech, proto skutečné akcie nevlastníte. Pokud máte otevřenou pozici CFD akcií nebo ETF v den ex-dividend, bude provedena úprava vašeho účtu, s ohledem na dividendu zaplacenou na podkladovém trhu. Pokud držíte nákupní pozici, obdržíte dividendu jako pozitivní upravení vašeho účtu. Nicméně pokud držíte prodejní pozici, bude provedena záporná úprava. Mějte prosím na paměti, že s vlastněním CFD nezískáváte hlasovací právo.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Kontaktujte nás!
E-mailem

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76,4% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.