Účtuje si společnost Plus500 poplatky za obchodování?

Plus500 je kompenzována za své služby především skrze "rozložení trhu". Pokud například obchodujete EUR/USD, když je nákupní sazba 1.3128, tak prodejní sazba bude 1.3126 (to znamená, že v tomto případě bude rozložení 2 body). Na rozdíl od jiných poskytovatelů si Plus500 neúčtuje poplatky za žádný obchod.

Nicméně se mohou vyskytnout následující dodatečné poplatky:

Celonoční financování - Částka celonočního financování je na váš účet buď přidána nebo je z něj odečtena, pokud držíte pozici i po určitém čase (“Čas celonočního financování”).
Čas celonočního financování a denní procento celonočního financování můžete najít v odkaze “Detaily” u názvu nástroje na hlavní obrazovce obchodní platformy.

Poplatek za neaktivitu - Pokud se do vašeho obchodního účtu nepřihlásíte po dobu alespoň třech měsíců, bude vám účtován poplatek v hodnotě až 10 USD. Tento poplatek bude od dané chvíle účtován jednou měsíčně, dokud se do účtu nepřihlásíte. Poplatek za neaktivitu se bude rovnat zbývajícímu zůstatku nebo 10 USD (nebo ekvivalentu v závislosti na vaší měně) podle toho, která částka bude nižší. To je pro vyrovnání ceny, která vyvstává při udržování služby dostupné, i když není používána. Ale mějte prosím na paměti, že se poplatek strhává pouze z účtu se skutečnými penězi a pouze, pokud je na vašem účtu dostatek dostupných prostředků. Tomuto poplatku se jednoduše vyhnete občasným přihlášením do vašeho obchodního účtu. Stačí mít dostatečnou aktivitu a poplatek nebude účtován.

Garantované zastavení objednávky - pokud tento prvek vyberte, mějte prosím na paměti, že jelikož garantuje, že se vaše pozice (obchod) uzavře za určitou požadovanou sazbu (cenu), obchod je předmětem širokého rozložení. Pro více informací se prosím podívejte na FAQ téma “Obchodování” → “Co je 'Garantovaný příkaz zastavení'?

* Pro další informace o poplatcích se podívejte na Pravidla pro uživatele

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Kontaktujte nás!
E-mailem

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76,4% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.